Кафедра прикладної математики: проф. Жук П.Ф.
Напрямок наукової діяльності:
ВИКОРИТСАННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ І БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ І ПРОЦЕСІВ
Закінчені науково-технічні проекти:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ ОКИСЛЕННЯ ВОДИ НА ОСНОВІ
ГОМОГЕННОГО КАТАЛІЗАТОРА РУТЕНІУМ
(сумісно с науковцями Department of Chemistry, Emory University, Atlanta, USA)
Схема окислення води гомогенним каталізатором |
Лабораторний зразок окислення води гомогенним каталізатором |
Розроблено новий екологічно чистий спосіб отримання водневого палива. Гомогенний каталізатор окислення води на основі рутеніума дозволить отримати чисте паливо без додаткових реагентів за допомогою сонячного світла.
Схема хімічних реакцій в каталітичних технологіях окислення води |
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ -ІНДУКОВАНОГО ВИКИДУ
З САРКОПЛАЗМАТИЧНОГО РЕТИКУЛУМУ В ГЛАДЕНЬКОМ’ЯЗОВІЙ КЛІТИНІ
(сумісно с науковцями інституту біохімії НАН України)
Структура мембрани клітини | Клітинні потоки іонів кальцію |
Створена та досліджена математична модель, що імітує поведінку гладенького м’язової клітини в умовах її стимуляції агоністом. Процес перезаповнення SR відбувається за рахунок повільного базального потоку Ca2+ в цитозоль з позаклітинного простору через закриті кальцієві канали плазматичної мембрани. Модель використовується для імітування роботи серцевого м’яза.
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЗАМКНЕНИХ СИСТЕМ ПРОМИСЛОВОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ
(сумісно с науковцями інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України)
Одним з реальних шляхів вирішення проблем охорони навколишнього середовища і ресурсозберігання є розробка і впровадження в практику маловідходних і безвідходних технологій з локальним очищенням рідких відходів, що забезпечують повторне використання очищеної води і доведення цінних компонентів стічних вод, що віддаляються, до товарного продукту або вторинної сировини. Перспективним для реалізації завданням утилізації рідких малоконцентрованих органо-мінеральних відходів хімічних виробництв є використання активного вугілля у каскадах послідовно з’єднаних адсорбційних апаратів. У проекті створені і досліджені математичні моделі процесів адсорбції у таких каскадах і розроблені алгоритми оптимізації їх роботи на основі математичних моделей. Результати досліджень було впроваджено у практику на хімзаводі по виробництву пральних порошків у м. Рубіжне у 1987 р.